Kosciuszko Foundation Poland - O Fundacji

THE KOSCIUSZKO FOUNDATION POLAND

FUNDACJA KOŚCIUSZKOWSKA POLSKA

Fundacja Kościuszkowska Polska działa od 2010 roku.  
Wspieramy intelektualną, naukową i kulturową wymianę pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Organizujemy wydarzenia kulturalne, współorganizujemy wyjazdy naukowców i artystów na stypendia do USA, przyjmujemy studentów amerykańskich w Polsce. W ramach programu TEIP gościmy amerykańskich wolontariuszy na obozach wakacyjnych dla dzieci w całym kraju. Organizujemy konkursy i uczestniczymy w wyborze laureatów nagród dla wybitnych lekarzy (Nagroda im. Bohdana i Zygmunta Janczewskich i naukowców (FameLab). Dbamy o naszą wspólną, polsko-amerykańską historię. Znajdziecie nas w naszym warszawskim biurze. To tu odbywają się przesłuchania kandydatów do programu stypendialnego Exchange to the U.S., to tu nagrywamy webinary i zapraszamy Was na fundacyjne eventy.

Jesteśmy odrębną organizacją, jednak silnie związaną z USA. Nasza Fundacja powstała z inicjatywy Rady Dyrektorów The Kosciuszko Foundation Inc. w Nowym Jorku i to we współpracy z amerykańską fundacją realizujemy większość działań. Choć wyrastamy z wieloletniej tradycji ciągle się zmieniamy, szukając inspirujących sposobów na łączenie Polaków z Amerykanami. Najlepszym źródłem tych więzi jest wspólna kultura, a wraz z nią nauka, medycyna, technologie, język. Wokół tych obszarów rozwijamy nowe projekty.

Zachęcamy do przyłączenia się do naszej misji poprzez wsparcie finansowe. W tym celu zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www www.kfpoland.org, kontaktu telefonicznego (22) 621-7067, bądź emailowego: warsaw@thekf.org, lub do wizyty w naszym biurze w Warszawie, przy ul. Kopernika 11/8, 00-359 Warsaw, Poland. Nr konta bankowego Fundacji Kościuszkowskiej Polska:

CITI Handlowy

The Kosciuszko Foundation Poland

Fundacja Kościuszkowska Polska

Nr konta złotówkowego: 09 1030 0019 0109 8530 0030 5123


RADA FUNDACJI

Przewodniczący: prof. Jolanta Choinska-Mika 

Wiceprzewodniczący: Marek Skulimowski

Członkowie:


ZARZĄD

Prezes Zarządu: dr Grażyna Czetwertyńska